Stavební chémie, prumyslové podlahy
 

Tel: 26603 5150
email: chemex@chemex.cz

 


Formy, formovací silikony, polyesterové pryskyřice, sklotkaniny, vše pro pohodlnou výrobu forem.

Neomezujte se při výrobě forem... U nás najdete všechny materiály pro výrobu silikonových forem, odlévací pryskyřice a laminační polyesterové pryskyřice, vše pro modeláře, štukatéry, sochaře a umělce, ale také pro výrobu laminátů – lodí, bazénů apod. V případě vašeho zájmu neváhejte a klidně nás kontaktujte!


→ Formovací silikony LUKOPREN

Lukopren N 1522 - je univerzálním typem. Slouží k výrobě forem, do nichž lze odlévat synt. pryskyřice, sádru, vosk, beton. Dále se používá k výrobě rozebíratelných těsnění a přírubových těsnění, k zalévání v elektrotechnice apod.    

338,84 Kč/sada 1 kg bez DPH,    1.324,79 Kč/ 5 kg bez DPH

Lukopren N 1725 - je kaučuk s omezenou stékavostí. Je určen pro snímání reliéfů ze šikmých a svislých stěn, využívá se při výrobě velkých forem (sochy). Nanáší se stěrkováním, vhodný pro restaurátory.  

352,89 Kč/sada 1 kg bez DPH, 1.395,87 Kč/ 5 kg bez DPH

Lukopren N Super - je kaučuk s nejnižší viskozitou, s výbornou zatékavostí a věrností otisků. Využívá se převážně v defektoskopii a elektrotechnice. Umožňuje dobré probarvování pomocí anorganických a vybraných organických pigmentů.   

427,27 Kč/sada 0,9 kg bez DPH, 1.803,31 Kč/ 5 kg bez DPH

Lukopren N 5221 - je středně viskózní pasta, která má po zvulkanizování na silikonovou pryž výrazně vyšší tažnost a odolnost vůči natržení. Z tohoto důvodu se doporučuje především na výrobu náročnějších forem.   

485,95 Kč/sada 0,9 kg bez DPH,  2.083,47 Kč/ 5 kg bez DPH

Lukopren N 5541 - je viskózní pasta, která po zvulkanizování vytváří silikonovou pryž s vysokou tepelnou odolností. Kromě vybraných plniv obsahuje i tepelný stabilizátor silikonového pojiva. Je určen pro výrobu forem pro odlévání nízkotavných kovů (slitiny olova, cínu, antimonu) do teplot 320 °C a pro výrobu tepelně odolných těsnění pro tepelná zařízení (např. sušárny).   

446,28 Kč/sada 1 kg bez DPH, 1.899,17 Kč/ 5 kg bez DPH

Lukopren N 8100, N 8200 - jedná se o vysokopevnostní kaučuk pro výrobu velmi náročných a svlékacích forem. Je s úspěchem používán tam, kde se vyžaduje vysoká odolnost vůči mechanickému a chemickému zatížení(odlitky z epoxidových, polyuretanových a polyesterových pryskyřic). NOVINKA!    

611,57 Kč/sada 0,9 kg bez DPH,  2.651,24 Kč/ 5 kg bez DPH

Soubory k stažení: 

Technologický popis pro výrobu forem z Lukoprenu

 

 

→ Formovací silikony ACC

MM 906 - vysoce elastický silikon určený pro výrobu pružných forem z velkých a složitých jednodílných modelů (nedělené, svlékací) , kde je předpokladem extrémní ohebnost a pružnost.

 

MM 918 - elastická pryž s vynikajícími mechanickými vlastnostmi, pevností v trhu a dobrou trvanlivostí. Tvrdost této pryže se nachází v středu série MM 9xx.  

MM 940 - silikonová formovací pryž kombinující vysokou tvrdost, nízkou hustotu a vynikající pevnost. Je nejtvrdší ze série MM 9xx.

 

MM Gelflex - opakovaně použitelný pružný formovací materiál.

 

Technické listy:  MM 906 → MM 918 → MM 940 → Gelflex →

 

→ AXSON - rychletuhnoucí odlévací polyuretanové pryskyřice

Pryskyřice AXSON je rychletuhnoucí odlévací polyuretanová pryskyřice, která má snadné zpracování, rychlé odformování, výbornou zatékavost, výborné mechanické a tepelné vlastnosti - to je stručná charakteristika rychletuhnoucích polyuretanových pryskyřic AXSON.Pryskyřice AXSON se používají pro výrobu forem, tenkostěnných odlitků i odlitků s proměnlivou sílou stěn, či odlitků masívních (při naplnění minerálním plnivem). Jsou rovněž vhodné pro výrobu šablon, nástrojů, malosériovou výrobu a předsériové testy.

 

 

→ Polyesterová pryskyřice na laminování

Polyester Estromal 11LM02  je polyesterová pryskyřice umožnující výrobu nejrůznějších kompozitních konstrukcí (laminátů). Je určena pro aplikace ruční i stříkáním. Pryskyřice je předurychlená se sníženým obsahem styrenu. .

Polyester  5 kg - 467 Kč/ks bez DPH

Iniciátor 100 gr. -    40 Kč/ks bez DPH 

Technický list  

 

Kontaktuje nás!

Stavíte, renovujete či přestavujete a máte otázky k nějakému sortimentu, který nabízíme? Neváhejte a kontaktujte nás, zodpovíme Vám všechny otázky a poradíme vhodné výrobky, které pomůžou vyřešit váš problém. Pište formulářem níže, nebo klidně volejte na č. 605 254 629.