Stavební chémie, prumyslové podlahy
 

Tel: 26603 5150
email: chemex@chemex.cz

 


Kdo se ptá, ten víc ví, ptejte se nás i Vy

Chcete vědet, jak správně aplikovat materiály pro vytvoření některé z průmyslových podlah? Nebo jak správně použít formovací silikony pro vytvoření např. co nejlepší formy? Nebo máte jakoukoliv jinou otázku? Neváhejte a zeptejte se nás nebo si pročtěte základní rady níže...


Otázky a odpovědi

Otázka: Urychlí se vytvrzení epoxidu přidáním většího množství tvrdidla?

Odpověď: V případě epoxidových pryskyřic toto neplatí, právě naopak. Přidáním většího množství tvrdidla, než je pro jednotlivé druhy předepsáno může vést k nevytvrzení systému. Vytvrzení epoxidových systémů můžete urychlit zvýšením teploty, nebo použitím rychlejších tvrdidel.

Otázka: Za jakých teplot je možné aplikovat epoxidové podlahové systémy?

Odpověď: Obecně platí, že epoxidové systémy potřebují pro vytvrzení teplotu ideálně 15 st. C a výše. Jedná se o teplotu podkladu. Toto je zejména důležité v zimních měsících, kdy sice poměrně rychle vyhřejete zmrzlou místnost, ale teplota na podlaze bude ještě dlouho nižší, než je přípustné. Pokud se provádí aplikace epoxidových nátěrů, nebo stěrek v teplotách kolem 10 st. C, tak se výrazně zpomaluje vytvrzování systému a je potřeba tomuto přizpůsobit další kroky. Např. se prodlužuje doba, od kdy je možné začít používat podlahu.

Otázka: Existují nějaké epoxidy vhodné do potravinářských provozů?

Odpověď: Ano, z čistých epoxidových pryskyřic je to např. typ ChS Epoxy 531 a z vrchních barevných systémů se jedná o nátěrový systém Sadurit Z1 a stěrkový systém Epostyl 521-01.

Otázka: Dodávají se ještě epoxidové pryskyřice ChS Epoxy 1200 a ChS Epoxy 1505?

Odpověď: Ano, u těchto pryskyřic došlo k přejmenování z 1200 na 371 a z 1505 na 512. I když v maloobchodní síti se stále prodávají pod starým názvem. V současné době dochází k nahrazení typu ChS Epoxy 1200 (371) typem ChS Epoxy 324 a typ ChS Epoxy 1505 (512) byl nahrazen typem ChS Epoxy 455. Tyto náhrady mají stejné parametry, jako předchozí typy, ale neobsahují ftaláty.

Otázka: Jaké nářadí použít při aplikaci?

Odpověď: Jelikož se jedná o dvousložkové systémy, tak je potřeba aby došlo k řádnému promísení obou složek. Z tohoto důvodu je potřeba používat míchací spirály (míchadla). Pro nátěry je vhodné použít válečky typu Nylon, nebo Velur. Při pokládání stěrkových systémů potom používáme ocelová hladítka, zubové stěrky a odvzdušňovací válečky.

Otázka: Jaký má být podklad?

Odpověď: Většinou se jedná o betonový podklad, který musí být izolován od spodní vlhkosti. Zbytková vlhkost betonu musí být max. 4% hm. V běžných klimatických podmínkách se této vlhkosti dosahuje u betonu stáří cca 6 týdnů. Podklad samozřejmě nesmí být mastný, nesmí být kletován. V každém případě je dobré beton přebrousit a vysát.

 

Kontaktuje nás!

Stavíte, renovujete či přestavujete a máte otázky k nějakému sortimentu, který nabízíme? Neváhejte a kontaktujte nás, zodpovíme Vám všechny otázky a poradíme vhodné výrobky, které pomůžou vyřešit váš problém. Pište formulářem níže, nebo klidně volejte na č. 605 254 629.